Přeskočit na hlavní obsah

Podzim jako nejoblíbenější období

Když si řeknu slovo podzim, jako první se mi vybaví nádherné zbarvení okolních stromů a lesů. Proto není divu, že je podzim mé nejoblíbenější období. 

V tomto článku se Vám pokusím ukázat krásy podzimu, které možná nevidíte a přes to nepříznivé počasí ani vidět nechcete. 

1.Koukněte se kolem sebe! Ta krása. Barevnost, nádhera! Právě podzimem si všimnete, jak neskutečné je, že každý strom je úplně jiný, i když se nám zdá pořád stejný. Podle mě je to nejhezčí barevné období vůbec. 
2.Fotografování na podzim je jedna radost. A ano, opravdu. Potvrdí Vám to každý fotograf a vlastně se stačí na ty fotky jen podívat. Je to kouzelné a podzim je celkově strašně fotogenický! 
3.Čaj, kafe, kakao. 
Všichni lidé, stejně čajoví nebo kávoví jako já ví, o čem mluvím. Je moc příjemné si za studeného počasí sednout ve svetru s hrnkem horkého nápoje na terasu a kochat se právě tou barevností.
Vlastně.. je to takové počasí, kdy Vám není ani zima, ani teplo. A to je to ideální, že? 
4.Podzimní procházky a příroda 
Už od mala mám ráda procházky po přírodě, téměř za jakéhokoli počasí. Mám ráda to studeno-teplé počasí, kdy si hodíte jen nějakou huňatější mikču a vyrážíte do přírody, nebo třeba na dovolenou. 

5.Dovolená a cestování na podzim je právě to pravé ořechové! Má to opravdu spoustu výhod. Na podzim jsem byla například v Londýně a chystám se do Říma.
Je fajn procházet si místa a města, kde je méně turistů, kde nemusím dlouhé fronty a nechodit ve velkém vedru. Přece jen je to o něco příjemnější a pohodlnější. 
6.Čtení knížek s kakaem nebo čajem v ruce je taky strašně fajn. Nejlépe někde na terase, zamotaná do deky, jen já a příroda. Miluji takové chvilky, kdy opravdu trávím takhle čas úplně sama. 

7.Podzimní válení v posteli třeba u filmů. O víkendu. Když prší a je škaredě. Opravdu, myslím, že to každý známe, když se probudíme, je mlha, zima, prší... a víte, že nikam nemusíte vstávat, tak se jen otočíte, přitulíte ke spícímu příteli... 
Jediné, co mě v takovém případě vyžene z postele je, když si musím uvařit čaj, nebo přepnout nějaký film.

Pokud někdo také milujete podzimní koukání na filmy nebo seriály, dám Vám sem ještě kratičký seznam filmů/seriálů, které na podzim prostě chybět nesmějí! 

1. Scary Movie
Tenhle parodiální film na horory opravdu chybět nesmí nikdy. Myslím, že nesmí chybět za každého období, ale při tom škaredém počasí to je opravdu něco. Je to vtipné, a celkově se mi tenhle film líbí. Jsem určitě pro všechny díly! 
2. The Simpsons
Simpsonovi je jeden z nejlepších seriálů vůbec a myslím si, že by neměl u žádného postelového maniaka chybět. Miluji tenhle žlutý humor! 
3. Pretty little liars 
Tenhle seriál je spíše ze středoškolského období, čili na podzim jako dělaný! Má opravdu hodně sérií, a celkově jsem hltala jeden díl za druhým. Spíše bych řekla, že je určený pro slečny. 
4. Harry Potter
Naprostá klasika, kterou musí znát opravdu každý! Je to film, ve kterém je akce, žádný odpočinek. Herci jsou úžasní, postavy sympatické, co víc si přát na podzimní období?

A vy? Jaký máte vztah k podzimu, kladný, nebo záporný? Co v deštivé a chladné dny nejradši děláte, a které filmy u Vás přes tohle období nemůže chybět? 

Vaše
Vita Brunettes

Komentáře

 1. Presne jak rikas studeno-teple pocasi je pro me nejlepsi varianta. A navic vsechny ty barvy. Podzim ma sve kouzlo!

  https://zapisnikjednedivky.wordpress.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě léto mám ráda jen díky tomu, že mám prázdniny :D Ale to horko mě štve. To samé zima. Ta je krásná, pokud je to tedy ta pravá zima. Ale podzim, je podzim. Jak říkáš, má své kouzlo :)

   Vita Brunettes

   Vymazat
 2. Podzim je super, když pořád neprší! Naštěstí mě v Londýně ještě pořádný londýnský počasí nezasáhlo, jenom ten krásnej podzim v nádherných parcích. :)

  unilondon.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně právě déšť vůbec nevadí, právě naopak. Mám ráda to pochmurné počasí :))

   Vita Brunettes

   Vymazat
 3. Jo, podzim je nejlepší. Já nemám ráda takové to šílené vedro, kdy se rozteče snad úplně všechno. Ale podzim... To je léto a zima dohromady, od každého trochu. Jsou tu jak krásný, prosluněný dny, kdy je radost být venku a pak jsou tu dny, kdy prší a je škaredě (zbožňuju to slovo!) a je lepší tu spoušť sledovat zpoza okna...

  https://gingerjannie.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Maturita?!

Už i mě čeká maturita. Je to docela srandovní, až neuvěřitelné, že vše uteklo tak strašně rychle. Mám naprosto v živé paměti to, jak jsem nastupovala do prváku na střední školu. A teď? Za ani ne půl roku mě čeká jedna z důležitých zkoušek v životě. A ano, opravdu je to pro mě tolik důležité.

Vzhledem k tomu, že jsem poseroutka největšího kalibru, už od druháku se třesu při slově maturita. Neskutečně se bojím nervozity a poté neúspěchu a z opakování zkoušky v září.  Ale tak, přeci Hvězdy září v září..
Dlouho jsem přemýšlela nad tím, co vše vůbec chci do tohoto článku zahrnout. Nakonec jsem se ale rozhodla, že bych Vám tu mohla dát pár rad, podle kterých se řídím a mám větší sebevědomí v tom, že odmaturuji. 

1. To do list - To do listy jsou součástí mého života už pár let. Je to skvělá příležitost jak se naučit dělat věci, které zkrátka musíte a kterým se nevyhnete. 
 To do list si většinou píšu týdenní, hlavně ty nejdůležitější věci, které zkrátka nesmím zapomenout. Poté postupně den ode dn…

#TOP 5 seriálů

Taky míváte náladu celou neděli proležet v posteli s horkým čajem u super seriálů? Tak přesně takovou náladu jsem měla dnes já. Celý den se válela, pouštěla jeden seriál za druhým a sledovala, jak na naše okna padají kapky deště. Věřím, že spousta z Vás takové ''válecí chvilky'' má taky, ale nevíte, na co se koukat... tak co třeba trošku inspirace? 

Mám tady pro Vás TOP 5 seriálů na deštivé počasí.
TOP 1 - Grimm Detektiv Nick pracuje pro oddělení vražd v Portlandu. Začal ale vidět divné věci, které si nebyl schopen vysvětlit. Jako například to, že krásná žena se mění v ohavnou čarodějnici. Po návštěvě posledního žijícího příbuzného se Nick dozvídá o sobě pravdu. Je potomkem lovců známých jako grimmové, kteří jsou pověřeni zastavením šíření nadpřirozených bytostí po světě. 
V seriálu naleznete prvky hororu a fantasy. Do seriálu jsem zahleděná už pár let a nedala bych na něj dopustit. Stále zůstává na prvním místě v žebříčku nejlepší seriál vůbec.
TOP 2 - Pretty Little Liars