Přeskočit na hlavní obsah

Příspěvky

Gaudeamus 2017, výběr vysoké školy

Hezký den všem,
jsem tu s novým článkem, tentokrát o tom, jak jsem navštívila Gaudeamus v Brně.

Celý den byl pro mě velice náročný a vyčerpávající, výhodou však bylo to, že jsem vysoké školy vybrané měla, takže na Gaudeamus jsem jela spíše informativně a jako doprovod spolužaček - a vůbec mi to nevadilo. Právě naopak.

Už při vstupu jsme dostali vstupenku v podobě knihy, ve které byly jak zajímavosti Gaudeamusu, tak jeho sponzoři a co hlavně, vystavovatelé, kteří se veletrhu účastní.
Základní podmínkou je, mít minimálně jednu igelitku! A proč? Do ruky Vám každý strká milion různých papírků, škol, dárečků a všeho možného.
Já osobně neměla čas na to se tolika lidmi prodírat a lístečky po jednom vyhazovat. Dala jsem je všechny do tašky i s těmi, které jsou pro mě přínosem a později venku to roztřídila a povyhazovala.

Celý veletrh se odehrával na Brněnském výstavišti (Z hlavního nádraží tramvají č.1 směr Bystc, do zastávky Výstaviště. Jsou to asi 3 nebo 4 zastávky, což je nějakých deset, maximál…
Nejnovější příspěvky

#TOP 5 seriálů

Taky míváte náladu celou neděli proležet v posteli s horkým čajem u super seriálů? Tak přesně takovou náladu jsem měla dnes já. Celý den se válela, pouštěla jeden seriál za druhým a sledovala, jak na naše okna padají kapky deště. Věřím, že spousta z Vás takové ''válecí chvilky'' má taky, ale nevíte, na co se koukat... tak co třeba trošku inspirace? 

Mám tady pro Vás TOP 5 seriálů na deštivé počasí.
TOP 1 - Grimm Detektiv Nick pracuje pro oddělení vražd v Portlandu. Začal ale vidět divné věci, které si nebyl schopen vysvětlit. Jako například to, že krásná žena se mění v ohavnou čarodějnici. Po návštěvě posledního žijícího příbuzného se Nick dozvídá o sobě pravdu. Je potomkem lovců známých jako grimmové, kteří jsou pověřeni zastavením šíření nadpřirozených bytostí po světě. 
V seriálu naleznete prvky hororu a fantasy. Do seriálu jsem zahleděná už pár let a nedala bych na něj dopustit. Stále zůstává na prvním místě v žebříčku nejlepší seriál vůbec.
TOP 2 - Pretty Little Liars 

Podzim jako nejoblíbenější období

Když si řeknu slovo podzim, jako první se mi vybaví nádherné zbarvení okolních stromů a lesů. Proto není divu, že je podzim mé nejoblíbenější období. 
V tomto článku se Vám pokusím ukázat krásy podzimu, které možná nevidíte a přes to nepříznivé počasí ani vidět nechcete. 
1.Koukněte se kolemsebe! Ta krása. Barevnost, nádhera! Právě podzimem si všimnete, jak neskutečné je, že každý strom je úplně jiný, i když se nám zdá pořád stejný. Podle mě je to nejhezčí barevné období vůbec.  2.Fotografování na podzim je jedna radost.A ano, opravdu. Potvrdí Vám to každý fotograf a vlastně se stačí na ty fotky jen podívat. Je to kouzelné a podzim je celkově strašně fotogenický!  3.Čaj, kafe, kakao. Všichni lidé, stejně čajoví nebo kávoví jako já ví, o čem mluvím. Je moc příjemné si za studeného počasí sednout ve svetru s hrnkem horkého nápoje na terasu a kochat se právě tou barevností.
Vlastně.. je to takové počasí, kdy Vám není ani zima, ani teplo. A to je to ideální, že?  4.Podzimní procházky a příroda Už…

Workout I.

Konečně jsem se dokopala k tomu, něco udělat pro své tělo. Za celé prázdniny, co jsem pouze pracovala v kanceláři, jsem si začala uvědomovat, že toho pohybu mám hodně, hodně a hodně málo. Což se mi vůbec nelíbilo a vlastně jsem ani nevěděla, jak k tomu došlo, protože já miluji sport, hýbu se co to jde a tohle mě zkrátka dost překvapilo.
A vzhledem k tomu, že mě nebaví a ani nikdy nebavilo sedět na zadku celý den - ve škole, v práci, u učení.. - rozhodla jsem se najít něco, co bych skloubila s mým denním harmonogramem, a co mi nezabere půlku dne dobře, tak dvě hodiny, jako třeba posilovna. Vzhledem k tomu, že jsem opravdu hodně zaneprázdněná ale kdo ne?.

1. Rovnou jsem vyřadila běh. 
Běhání mě nikdy nebavilo. Přišlo mi nudné a nezáživné. Běhala jsem pravidelně, s tím, že se do toho dostanu. Ale bohužel. Nedostala. Někdy, ale opravdu jenom někdy se stane, že se jen tak seberu a jdu si zaběhat, třeba do lesa. Většinou mi to ale nezabere moc času, protože se po chvíli vracím zpět domů, ukous…

Maturita?!

Už i mě čeká maturita. Je to docela srandovní, až neuvěřitelné, že vše uteklo tak strašně rychle. Mám naprosto v živé paměti to, jak jsem nastupovala do prváku na střední školu. A teď? Za ani ne půl roku mě čeká jedna z důležitých zkoušek v životě. A ano, opravdu je to pro mě tolik důležité.

Vzhledem k tomu, že jsem poseroutka největšího kalibru, už od druháku se třesu při slově maturita. Neskutečně se bojím nervozity a poté neúspěchu a z opakování zkoušky v září.  Ale tak, přeci Hvězdy září v září..
Dlouho jsem přemýšlela nad tím, co vše vůbec chci do tohoto článku zahrnout. Nakonec jsem se ale rozhodla, že bych Vám tu mohla dát pár rad, podle kterých se řídím a mám větší sebevědomí v tom, že odmaturuji. 

1. To do list - To do listy jsou součástí mého života už pár let. Je to skvělá příležitost jak se naučit dělat věci, které zkrátka musíte a kterým se nevyhnete. 
 To do list si většinou píšu týdenní, hlavně ty nejdůležitější věci, které zkrátka nesmím zapomenout. Poté postupně den ode dn…

Nový začátek

Říká se, že první krok je ten nejdůležitější. A podle mého také ten nejtěžší. O moc jiné to není s blogem a jeho prvním příspěvkem...

Můj život se nikterak zvlášť neliší od Vás ostatních. Miluji střípky kousků z mého života a přijde mi, že spíš žiji nějakou komedii, než normální, už opravdu dospělácký život.

Myslím, že všichni si moc dobře pamatujeme na časy, kdy jsme se nemohli dočkat toho velkého dne ''D'', kdy poprvé a už oficiálně zahájíme svůj zletilý život. A máte pocit, že se něco změnilo? Já myslím, že asi ani ne. Samozřejmě, pokud pominu skvělé výhody v kupování alkoholu a cigaret.
 Pořád a stále se považuji za tu, co jsem bývala. Stále studuji střední školu sic už posledním rokem ale i tak, stále bydlím u babičky a dědy, jako před tím, chovám se stejně jako před tím, a celkově žádné změny nepociťuji.
Táhne mi na devatenáct a teprve teď si všímám, jaké možnosti mi svět a můj život otevírá. Ze dne na den jsem se rozhodla zrealizovat si svůj největší sen, mám skoro …